Bardzo często możemy się spotkać z awarią klawiatury w laptopie, a dokładniej z wypadającymi klawiszami. Mogą one przysporzyć użytkownikowi pracującemu na takiej klawiaturze nie lada bólu głowy.

Często użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że mogą to uszkodzenie dość łatwo samodzielnie usunąć bez konieczności wymiany całej klawiatury, której koszt jest wielokrotnie większy.

Możemy się spotkać z bardzo różnymi klawiaturami, jak też jest bardzo dużo różniących się od siebie podzespołów klawiatur. Nawet przy tym samym modelu laptopa często spotykane są różne podzespoły klawiszy, lub zaczepów.

Schemat wymiany lub naprawy klawisza jest jednak bardzo podobny i postaram się go przedstawić:
I.  Należy sprawdzić stan podzespołów:gumki, zaczepu oraz klawisza.{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=19} Jeżeli okaże się, że któryś element jest uszkodzony należy go wymienić na sprawny. Możemy poszukać pojedynczego elementu na tej stronie, która ma w ofercie części do klawiatur. Często niema potrzeby wymiany całej klawiatury, której koszt jest znacznie większy.

Sprawdzamy stan wypustek na klawiszu. Jeśli nie zauważymy uszkodzeń przechodzimy do drugiego punktu.{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=21}

II. Nakładamy gumkę na matrycy klawiatury, a następnie montujemy zaczep. Najczęściej od dołu spotkamy się z zaczepem wsuwanym, więc wsuwamy go, a następnie dociskamy delikatnie górne narożniki zaczepu małym śrubokrętem do momentu charakterystycznego kliknięcia.{phocagallery view=category|categoryid=4|imageid=20}

III. Na koniec pozostaje nam nałożenie na zamontowany zaczep klawisza i delikatnie przycisnąć, w efekcie ponownie usłyszymy kliknięcie i tak klawisz mamy ponownie zamontowany na klawiaturze.

Go to top