Jeżeli po wprowadzeniu zmian do ustawień (łącznie z hasłem dostępu) BIOS-u lub po zmianie konfiguracji sprzętu system się nie uruchamia, a co gorsze bios również. Bez obaw da się to w łatwy sposób naprawić poprzez reset Biosu (CMOS). Sposobów wykonania tego zadania jest wiele, jednak opiszę tutaj dwa, z których najczęściej się korzysta.

    Kody błędów
Możemy się spotkać z sytuacją, kiedy nasz komputer nie uruchamia się prawidłowo, a z głośniczka systemowego słychać jakieś piski. Możemy wtedy oddać komputer do serwisu lub też samemu spróbować usunąć usterkę według wskazówek. Nie jest to nic innego jak kody dźwiękowe, które mogą być bardzo pomocne podczas zdiagnozowania przyczyny usterki.

    

     Bardzo często możemy się spotkać z awarią klawiatury w laptopie, a dokładniej z wypadającymi klawiszami. Mogą one przysporzyć użytkownikowi pracującemu na takiej klawiaturze nie lada bólu głowy.

 

   Najczęstszą awarią występującą podczas pracy na laptopie jest uszkodzenie klawisza. Jeśli chodzi o typowy klawisz sposób jego naprawy jest znacznie prostszy według tej instrukcji. Kłopot pojawia się wtedy, gdy uszkodzeniu ulegnie najczęściej używany klawisz spacji.

   


   W tej części chciałbym pokazać, jak wymienić klawiaturę w laptopie Dell Inspiron.

     

   Film przedstawia proces aktualizacji softu krok po kroku.

     Domowa sieć Wi-fi pozwala nam korzystać z łącza internetowego z każdego miejsca w naszym domu, oczywiście w obrębie jej zasięgu. Aby skorzystać z tego udogodnienia należy najpierw skonfigurować swoje połączenie Wi-Fi, jednak wielu użytkowników po wstępnym skonfigurowaniu w ruterze połączenia po kablu z przerażeniem myśli o kolejnym zaglądaniu do panelu rutera. Postaram się wyjaśnić możliwie jak najprościej cały proces.

   Film opisuje krok po kroku procez aktywacji neostrady pod router TP-LINK.

Go to top