Jak pobierać pliki z serwisów takich jak:  Wrzuta, Chomikuj (tylko pliki, które możemy odtworzyć na stronie np. pliki: mp3, 3gp, mp4, flv). Możemy korzystać z tego sposobu również na wielu innych serwisach. Zasada jest bardzo prosta nie potrzebujemy żadnego dodatkowego programu, ani też kont w serwisach, z których chcemy zapisać pliki na naszym dysku.

W zasadzie to pliki pobiera za nas nasza przeglądarka my musimy jedynie odszukać ścieżkę zapisu danego pliku, którego wcześniej odtworzyliśmy w przeglądarce. Niema różnicy, jaki mamy system, czy z jakiej przeglądarki korzystamy różnice polegają jedynie na ścieżce do katalogu, w którym są zapisane nasze pliki.

I. Wyszukujemy interesujący nas plik w serwisie Wrzuta, przed odtworzeniem go na stronie przechodzimy do katalogu zgodnie ze swoim systemem i usuwamy wszystkie pliki w katalogu "cache" zgodnie z wskazaną ścieżką poniżej (niektóre pliki mogą być ukryte):

Dawniej pliki tymczasowe przeglądarki Mozilla Firefox przechowywane były w lokalizacji:

W starszych wersjach przeglądarki Mozilla Firefox

  • Windows

C:\Documents and Settings\nazwa-uzytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nazwa-profilu\Cache

 

  • Linux

/home/nazwa-uzytkownika/.mozilla/firefox/Profiles/nazwa-profilu/Cache

 

Obecnie natomiast lokalizacja tychże plików została zmieniona na:

  • Windows

 

Brak danych

 

  • Linux

/home/nazwa-uzytkownika/.cache/mozilla/firefox/mwad0hks.default/Cache

 

II. Teraz otwieramy plik na stronie aby bufor doszedł do końca. Przechodzimy ponownie do katalogu "cache" i przeszukujemy pliki, które zostały zapisane w katalogu po odtworzeniu muzyki. Należy pamiętać że plik zapisany na naszym dysku ma inne rozszerzenie, jak też nazwę co utrudnia odszukanie. Po odszukaniu wystarczy nasz plik mp3 przenieść do naszego katalogu z muzyką zmieniając tytuł oraz rozszerzenie zgodne z formatem pliku.

Go to top